Vajina Estetiği Yeni Yöntem Kararma ve Daraltma Operasyonu

Vajina Estetiği İle Genital Güzelleştirme

Vajina Estetiği İle Genital Güzelleştirme

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirmiş olduğu Vajina Estetiği ile Genital Güzelleştirme Örümcek Ağı Estetiği ile başladı ve birlikte bir çok estetik operasyon eskide kalmış oldu yüz germe ile başlayan bu sürece şimdi popular olan Vajina Estetiği de eklenmiş oldu.

Vajina Estetiği Nedir?

Bayanların özellikle doğum sonrası yırtılma sarkma ya da genişleme gibi sorunları olabiliyor. Elbette bu sorunlar genetic yani doğum olmadan da olabiliyor. Örümcek Ağı Estetiği ile güzelleştirme yapılırken daraltma için Cihantimur Yağ Transferi kullanılıyor. Cihantimur yağ transferi ile gevşemiş kaslar yerine hastanın kendi yağ dokusu enjekte edilerek uygun koşullara getiriliyor ki bunun 15 gün sonrası cinsel birleşme rahatlıkla yapılabiliniyor.

Vajina Kararmasına Kesin Çözüm!

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği Örümcek Ağı Estetiğini sanırım duymayan kimse kalmadı, işte bu yöntem ile vajinadaki istenmeyen kararmalar büyük oranda giderilebiliniyor.

Bir çok bayan hastanın yüz estetiği kadar genital estetiğe de önem verdiği bu günlerde Vajina Estetiği belki de olmazsa olmazlar içine girebilecek operasyonlardan biridir. Bu yöntem ile Monaco da düzenlenen Dünya Plastik Cerrahlar Konferansında Op. Dr. Bülent Cihantimur ödül almıştır ve bu ödülü alan sanırım ilk Türk olma ünvanına da kendisi sahip.

İşini en iyi şekilde yapmaya her zaman özen gösteren Cihantimur bu konu da merak ettiğiniz bir çok soruya aşağıdaki siteden cevap vermiştir, ziyaret ederek incelemenizi tavsiye ederim.

Kaynak: http://www.vajinaestetigi.ist/vajina-estetigi-genital-guzellestirme/

Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği

Burun EstetiğiBurun Estetigi Ameliyati yasi 18 ile 60 yas arasi erkek kadin fark etmeksizin dünya da en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyondur. Burun Estetigi yaptirmayi tercih eden kitle bazen estetik görünüs bazen de özel saglik sorunlari sebebi ile bu ameliyati olmak durumunda kalmaktadirlar.

Bireyler ister kozmetik tercihleri olsun ister diger saglik problemleri bazen bunu kafasina çok takmaktadir. Bu kisiler bu problemini kafasina çok fazla takarak asosyellesebiliyor. Iste bu tür durumlarin çok sik yasanmasi kisinin Burun Estetigi konusunda arastirma yapmasina sebep olarak kendisinde nasil bir degisiklik yapmak istedigi ile ilgili kararlar aliyor bazen de karasiz kalarak psikolojik olarak daha da kötü hissediyor.

Böyle durumlarda cerrahinizdan ve psikologunuzdan destek almalisiniz. Doktorumuz bu konuda uyariyor, mutlaka uzman destegi ve önerisi ile hareket edilmesi gerektigini bir resim ile kendilerine giderek ben bunu istiyorum demekten kaçinmalari gerektigini söylüyor. En çok yasanan olay bireylerin bir sanatçiyi bir mankeni örnek alip böyle olsun diye talepte bulunmalaridir bu durum çok yanlistir. Bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli sey kendilerine uygun dogal olanin yapilmasi aksi halde asla mutlu olamayacaklarini yakismayacagini bilmesi gerekir.

Bu operasyon oldukça hassas bir operasyon Burun Estetigi ilk ameliyatta istenilen sonucu vermezse iki ve üçte çok daha zor bir ameliyat gerçeklesebiliyor ve sonuç daha da iyi olmayabiliyor. Dogru doktorun seçilmesi ve o doktorun önerilerine uzmanligina ve tecrübesine mutlak güvenilmesi herseyi daha da kolaylastiracaktir. Canli doku oldugu için %100 heykelin tasi yontmasi gibi bir durum söz konusu olmaz ve elbette %100 hastanin arzu ettigi görüntü yakalanamaz. Bunu hastanin kabullenmesi çok önemlidir, eger bu konuda sorun yasiyorsa hastanin psikolojik olarak ta destek almasi ve dogal olanin en güzel olduguna kendisini inandirmasi gerekmektedir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur Burun Estetiginin aceleye gelmeyecegini, kisiye özel olacagini ve mutlak surette kisinin dogalligina yakisan uyumlu bir degisiklik olmasi gerektigini savunuyor. Eger kisinin altin oraninin disina çikilirsa bu görüntü mutlak surette siritacak ve hastanin kendisini öncekinden bile kötü hissetmesine sebep olabilir.

Estetik International hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya özen göstermektedir. Oldukça güler yüzlü olan personelleri çok samimi. Bu güzel ortamin nasil saglandigini ögrenmek istedik. Op. Dr. Bülent Cihantimur personelin egitimine çok öenm verdiklerini bunu mutlak hasta memnuniyetine önem vermelerinden ötürü oldugunu söylüyor.

Firsat bulup hastalar ile görüsme imkanim da oldu oldukça keyifliydiler bazilarinin ufak sikayetleri de vardi nedir diye sordugumda bazi konularda özellikle Op. Dr. Bülent Cihantimurdan zor randevu alabildiklerini çok uzun süreler bazen aylarca yogunlugundan ötürü beklemek zorunda kaldiklarini söylediler. Kurumun bünyesindeki diger doktorlarinda oldukça tecrübeli olmasi bu bekleme süresini de oldukça kisaltiyor ama illa ben Bülent Beyden randevu almak istiyorum derse hastalar maalesef biraz beklemeyi göze almak zorunda kaliyorlar.

Düzeltme ameliyatlarinin zor olmasi ve her zaman çok iyi sonuçlar alinamamasi sebebi ile ilk ameliyatin dogru doktor tarafindan yapilmasi olmazsa olmazlardan denilebilir.Ameliyat olacaginiz estetik merkezinizi de Doktorunuzu da en dogru sekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Doktor seçiminize dikkat ettiginiz kadar estetik merkezinize de dikkat etmelisiniz. Sonradan sikinti çikmamasi için dogru tercihlerde bulunmanizi öneriyoruz.

 

Zaman , zaman ameliyat disi çözümler olabilmektedir bu noktada doktor tavsiyesi ile ilerlemekte her zaman fayda vardir. Bireylerin uzman hekimlerin görüslerine göre kararlar almalari dogru olandir. Estetik International kisilerin karar asamalarinda yanlarinda olmakta ve en dogru karari almalarinda her zaman yardimci olmaktadirlar.

Kaynak: http://www.xn--burunestetiiistanbul-zzc.gen.tr/burunum-kemerli-gibi-ustu-sis-gibi-hissediyorum-estetik/

MİGREN TEDAVİSİ ve AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Migren Tedavisi ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Migren Tedavisi ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?Migren Tedavisi, Endoskopik migren ameliyatıyla kalıcı migren tedavisi artık mümkün. Tıp dünyasının 15 yıl önce bulduğu cerrahi migren tedavisi, şiddetli migren atak ve ağrılarını tamamen sonlandırarak 21. Yüzyıl tıbbında çığır açan gelişmelerden biri olarak kabul edilmektedir.

Migren tedavisi muayeneyle başlar. Migrenin başlangıcı olan tetik noktası bu sırada saptanır. Bir nörolog tarafından migren tanısı konulan hastanın daha önce yaptırdığı testlerin sonuçları, migren günlüğü, doldurduğu formlar dikkatle değerlendirilir. Hastanın formları özenle doldurması gerekir. Birçok hasta migren ağrısının yayıldığı bölgeyi bilmekte, ağrının başlangıç noktasını gözden kaçırmaktadır. Cerrahi migren tedavisinde ağrının tetiklendiği başlangıç noktası, ağrının yayıldığı bölgeden daha önemlidir.

Başın çeşitli bölgelerindeki migren ağrı tabloları

·       Şakak bölgesi migreni: Ağrı atakları şakak bölgelerini tutar. Şakak migreni olan kişilerde diş kenetlenmesi, ağrı sırasında diş gıcırdatma görülebilmektedir.

·       Ense bölgesi migreni: Ense migreninde ağrılar gün içinde öğleden sonra genellikle ortaya çıkar. Ağrının tetiklendiği başlangıç bölgesi başın, boynun ya da omuzun arka kısmıdır. Ense migreni olan ama migren olduğunun farkında olmayan birçok kişi masaj yaptırarak bu ağrıları gidermeye çalışmaktadır. Masaj bazen ağrıları arttırabilmektedir. Çünkü migrenin temel özelliklerinden biri baş hareketlerinin ağrıyı şiddetlendirici olmasıdır.

·       Alın bölgesi migreni: Kaş bölgesinde başlayan migren alnı tutar. Buna alın migreni denir. Alın migreni olan hastalar, migren ile göz hastalıklarını karıştırmakta, birçok hasta ağrıların gözlerden kaynaklandığını düşünerek göz doktoruna başvurmaktadır. Bu hastalar kaşlar arasında gelişmiş kaslara sahiptir.

·       Burun migreni: Burun migreni olan kişiler ağrıyı sinüslerde ve gözün arka bölgesinde duyarlar. Burun migrenini tetikleyen önemli faktörler hava değişimleri ve basınç farklılıklarıdır. Burun migreni olan hastalarda nefes alma zorluğu görülebilir. Burun migreni, sinüzit hastalığıyla karıştırılmaktadır. Bu hastalara genellikle sinüzit tanısı konmakta, ağrıların sinüzit nedeniyle olduğu ifade edilmektedir. Burun migreni olan kişiler nörologlar yerine KBB doktorlarına başvurarak tedavi olmayı tercih ederler. Sinüs ve gaz arkalarını tutan ağrılarda mutlaka bir nöroloğa başvurulması gerekmektedir.

Migren bölgesine göre cerrahi migren tedavisi

Migren tedavisi günübirlik bir cerrahi operasyondur. Hastalar alın, şakak, burun, ense bölgelerinden sadece birinden ameliyat olduğunda aynı gün, birden fazla bölgeden işlem yapıldığında 1 gün sonra taburcu edilir. Endoskopik migren ameliyatı 1 ila 4 saatte tamamlanmaktadır. Ameliyat kesisi ensede 3 santimi bulurken, diğer bölgelerde 1 santim boyutundadır. Bu da ameliyat sonrası iyileşme sürecinin en fazla 8 günde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.

Migren tedavisi için uygulanan endoskopik migren ameliyatı bir beyin ameliyatı değildir. Saçlı deri ile kafatası kemiği arasında kalan ve belli noktalarda migreni tetikleyen sinirlere yapılan bir müdahaledir. Beyine müdahale kesinlikle söz konusu değildir.

Alın migreni hastalarının ameliyatı saçlı deriden ya da üst göz kapağından girilerek gerçekleştirilmektedir. Migreni tetikleyen supratrochlear ve supraorbital sinirler serbestleştirilerek migren tedavi edilir. Bu sinirlerin etrafındaki mimi kasları da baskı unsuru olmaması için gevşetilir.

Ense migreninde ense kökünden kesi açılarak migreni tetikleyen occipital sinir dokusunda sıkışan bölgeler tespit edilerek bu kısımlar rahatlatılır. Serbestlenen sinir dokusu bir daha migren atağına yol açmaz.

Şakaklarda çiğneme kası içinden geçen sinirlerin tetiklediği migren atakları için zygomaticofrontal ve aurikulotemporal sinirlere müdahale edilerek gevşetilir. Şakaklarda saçlı deri içinden ya da bazen üst göz kapağından girilerek ameliyat yapılır.

Baş bölgesinde saçlı deri altında yayılan trigeminal sinir en büyük sinir dokusudur. Bunun bazı dalları burun kıkırdakları arasında sıkışabilmektedir. Bu durum kronik baş ağrısına yol açar. Burun migreninde cerrahi tedavi burun eğriliği ve konka operasyonlarıyla yapılır.

Migren Ameliyat sonrası

Migren ameliyatından sonra hasta 4 ila 8 gün arasında iyileşir. 1 hafta sonra ilk doktor kontrolü ve dikişlerin alınmasının ardından hasta rahatlıkla iş hayatına dönebilmektedir. Ameliyat kesi izi hasta için rahatsızlık yaratmaz çünkü fark edilmeyecek şekilde saçlı deri içine ya da üst göz kapağı kıvrımına gizlenir.

Ameliyat sonrası özel bir beslenme programı yoktur. Dengeli, düzenli, sağlıklı ev yemekleri tüketilmesi gerekir. Şarküteri ürünlerinden, hazır gıdalardan içinde yer alan katkı maddeleri nedeniyle uzak durulmalıdır.

1 ay içinde migren atak ve ağrıları kalıcı olarak sona ermektedir. Hastalar, ameliyat gününün gecesinde migren ağrısı yaşayabilmektedirler. Ancak bu en fazla birkaç gün sürmektedir. Ameliyata bağlı bir migren ağrısıdır.

Ameliyat yarası bölgesinde uyuşma, karıncalanma, alın migreninde göz çevresinde morarma ve şişlik görülebilmektedir. Bunlar geçici yan etkilerdir.

MİGREN AMELİYATI NEREDE YAPILIYOR?

Migren ameliyatı daha çok İstanbul’da yapılmaktadır. Türkiye’de en çok migren hastasının yaşadığı şehir İstanbul’dur. Ameliyatın İstanbul’da yapılmasının nedenlerinden biri, kalıcı tedavi sunan bu ameliyattan mümkün olduğunca fazla hastanın fayda görmesidir.

Bir diğer nedeni ise, migren ameliyatını ülkemizde uygulayan öncü doktorlardan Plastik ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan’ın migren ameliyatlarını İstanbul’da gerçekleştirmesidir. Estetikport Cerrahi Merkezi çatısı altında Migren Ameliyatı Merkezi’nde migren ameliyatı muayene ve testlerini, ameliyat sonrası takiplerini gerçekleştiren Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, cerrahi operasyonları Anadolu ve Avrupa yakalarının saygın hastanelerinde yapmaktadır.

Kırsal alanlarda yaşayanlara göre şehirde yaşayanlarda migrenin görülme oranının 3 kat daha fazla olduğu yapılan bir çalışmayla ortaya kondu. Her 100 kişiden 10’nun migren hastası olduğu İstanbul’da ya da bütün Türkiye’de, hatta dünyada migrenin tedavisinin önündeki en büyük engel, hastaların migren olduğu halde doktora gitmemeleridir. Büyük şehirlerde tedavi olmayan hastaların sayısı daha fazladır.

İstanbul, migreni tetikliyor

Diğer yandan büyük şehirlerdeki yaşam koşulları migreni tetikleyen birçok faktörü de beraberinde getirmektedir. Örneğin İstanbul’da yaşayan migren hastaları aşağıda yer alan birçok tetikleyici faktöre kolay bir şekilde maruz kalmaktadır. Bunlar; kirli hava, çeşitli kokular, sigara dumanı, yoğun nüfusun neden olduğu yoğun trafiğin yarattığı stres ve öğün atlama, lodos, dengesiz ve yetersiz uyku düzeni, bitmeyen trafik gürültüsü, aşırı ışıklı ve parlak uyaranlarla şehir ortamında sık karşılaşılması, hazır gıda tüketimi ve fast food tarzı beslenme alışkanlığı…

Cinsel yaşamı bitiren hastalık

Migren ataklarının tedavi edilememesi kişinin hayatına ket vurmaktadır. 5 dakika sonra atak geçireceği endişesiyle yaşayan hasta sosyal aktivitelerden kendini soyutlayabilmektedir. İçine kapanık bir ruh hali oluşmaktadır. Cinsel aktivitenin migreni tetiklediği bilinen bir gerçektir. Böyle olunca hasta  istikrarlı bir cinsel hayat yaşayamamaktadır. Ataklar ve şiddetli ağrılar aile hayatına olumsuz yansımaktadır. Ataklar depresyona ve strese yol açmakta, bu da aile ilişkilerini zedelemektedir. Hastanın iş yerindeki performansını da etkileyen migren, çalışma gücünde kayba yol açmaktadır.

Migren ameliyatı nasıl yapılıyor?

Migren ameliyatı olan yorum ve tavsiye. Migren Ameliyatı, endoskopik ameliyat tekniğiyle yapılıyor. Yani kapalı ameliyat yöntemi. Migren ağrısının başladığı bölgeye küçük bir kesi açılarak mikro kameralarla migreni tetikleyen ana duyusal sinire müdahale ediliyor ve rahatlatılıyor. Damarlar ve çevresindeki kas dokusuyla ilişkisi serbestlenen sinir yapısı ağrı yaratacak uyarılara bir daha maruz kalmadığı için migren hastalığı kalıcı olarak tedavi ediliyor.

Başarılı ve kalıcı bir tedavi uygun migren hastasının seçilmesiyle mümkündür. Migren tanısı konmuş ve sık sık ataklar geçiren, denediği tedavi yöntemleriyle ağrıları yok edemeyen migren hastaları migren tedavisiyle kalıcı çözüme kavuşturulmaktadır.

Ülkemizde son birkaç yıldır yapılan migren ameliyatları Amerika’da 15 yıldır uygulanıyor. Sonuçların kalıcılığı ameliyat olan hastaların 5-10 yıllık bilimsel takipleri sonrasında ortaya konuldu.

Endoskopik teknik ile küçük bir kesi açılarak en az doku hasarıyla yapılan migren ameliyatının iyileşme süreci 1 hafta 10 günde genellikle sonlanmaktadır. Hastalar bu süre sonunda günlük hayatına sorunsuz bir şekilde dönebilmektedir.

Ameliyat bölgesindeki uyuşukluk ve karıncalanma hissi 4 ila 6 ayda, göz çevresinde oluşabilecek morluk ve ödemler 10 günde ortadan kalkmaktadır.

Operasyondan sonraki 1 aylık süreçte migren ve atakları tamamen son bulmaktadır.  Hastaların yıllarca katlanmak zorunda kaldığı ağrılar, alınan ilaçlar ve yan etkileri, sosyal, özel ve iş yaşamındaki migren ağrısı kaynaklı sorunlar ameliyattan sonra artık tamamen geride kalmaktadır.

İstanbul dışından ameliyat için gelen hastalar… 

Şehir dışından gelen hastalar migren ameliyatı ve sonrası için İstanbul’da ortalama 7 ila 10 gün ikamet edecek şekilde planlama yapmalılar. 1 ya da 2 gün önce İstanbul’a gelmeleri, ameliyat öncesi plastik cerrahi uzmanına ayrılacak zaman açısından önemlidir. Seyahatte kullanacağınız araçlar, yol durumu ve yolculuk süresini, rötar ihtimallerini de hesaba katarak yapmalı hastalarımız. Ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrasındaki süreçler aceleyle değil, sakin bir şekilde atlatılmalı. Yanlarında getirecekleri çantaları mümkün olduğunca hafif olmalı. Ameliyattan sonra ağır çanta taşınmasını önermiyoruz. Çantaya rahat ve mevsime uygun kıyafetler konulmalı. Makyaj malzemelerinin alınmasına gerek yok.

Hastamız refakatçi olarak birini yanında getirirse bu çok yerinde olacak. Hastamızı aynı gün taburcu edebiliriz. Refakatçisi olmayan hastamızı aynı gün içinde taburcu etmiyoruz. Bir gün hastanede gözlem altında tutuyoruz.