Saç Ekimi Artık Çok Daha Başarılı Sonuçlar Veriyor

Saç Ekimi bilindiği üzere oldukça farklı sonuçlar ile yıllarca karşımıza çıktı. Binlerce kişi büyük hayaller ile saç ekimi yaptırdı fakat beklediği sonuca ulaşamadı. Aslında bunun basit bir açıklaması vardı ama bunu çok az insan önemsedi ve üzerine gitti, işte bu yazımızda bundan bahsetmek istiyorum biraz.

Saç Ekimi yaptırmak zorunda hisseden psikolojisi bozulan binlerce saç dökülmesi mağduru insan ve bu insanları ticari bir fırsat olarak gören kişiler oldu etrafımızda çoğu kez. Bu mağdur kişilerin çeşitli sebeplerle saçları döküldü ve bu dökülen alana ısrarla saç ekildi ama yine döküldü. Peki bu alanda zaten saç döküldü ise neden ısrarla saç ekimi yapılmak istendi? Çünkü büyük bir ticari fırsat vardı ortada ve bu pastadan herkes bir dilim alma yarışına girdi.

Her bir fırsatçı en iyi biz ekeriz şöyle ekeriz böyle ekeriz diye tamamen saçların donör bölgeden nasıl alınıp nasıl ekileceği ile ilgili sunumlar yaptı. Oysaki bu saç ekilecek alanda belli ki bir sorun vardı ve bu alanda saç tutunamıyordu. Peki ısrarla nasıl saç ekilir ki tutunacağına emin olmadan, ya da bu konu da bir çalışma yapmadan.

Sonra bir doktor çıktı, kendisi de saç dökülmesine maruzdu ve eski saçlarını geri istiyordu. Oturdu ve düşündü bu alanda saçlar tutunamıyor dökülüyor peki biz burayı nasıl besleyici saçların sağlıkla tutunabileceği bir alan haline getiririz dedi ve çalışmalara başladı. Dört yıl kadar süren klinik çalışmalar sonunda bir formül geliştirdi ve ilk önce kendisinde denedi. Başarılı sonuçlar alınca başka gönülü kişilerde denedi ve onlarda da mükemmel sonuçlar alınca bu buluşunu çıkıp Dünya Plastik Cerrahlar Kongresinde tanıttı. Büyük beğeni aldı ve ülkemizi gururlandırdı.

Saç Ekimi konusunda çığır açan kişi Op. Dr. Bülent Cihantimur oldu, Estetik International kurucusu olan Sayın Cihantimur, durumu şöyle özetliyor.

Baktım ki herkes saç ekimi yapılacak alanı değil saç nakledilecek donör olacak alandan saçı nasıl hangi yöntemle alırıza odaklanmış. Bende düşündüm dedim ki bu saç dökülmesinin sebepleri ortadan kalkmadan nasıl bir yol izlersen izle başarı elde etmen çok zor, heleki uzun dönemde neredeyse imkansız. O zaman dedim ki benim ilk önce saç ekimi yapılacak alanı zenginleştirmem gerekir ki bu alana saç ektiğimde saç kökleri sağlıkla tutunabilsin beslenebilsin. Araştırmalar yağlı ve kan akışı olan bölgelerin kıl ve saç büyümesi için oldukça besleyici bir ortam sağladığını göstermektedir. Baktım ki saçı dökülen insanların kafa derileri nerede ise kafa tasına yapışacak şekilde kurumuş incelmiş yaklaşmış her hangi bir aktivite olmayan alanlar haline gelmiş. Ben şimdi gidipte bu alana saç ekimi yaparsam tabii ki tutunamayacak beslenemeyecek ve sonra gene dökülecek.

İşte bu şekilde düşünerek ilk yola çıktım ve saçları nasıl daha çok doğal yolla nasıl besleyebilirim diye düşündüm ve Organik Saç Ekimi yöntemini geliştirdim.

Organik adını vermemin sebebini yöntemi anlattığım zaman anlayacak hak vereceksiniz. Biliyorsunuz ki kök hücrenin keşfi ile bir çok hastalığa çare bulundu. Gelişen teknoloji ile biz hastanın kendi yağ hücrelerinden kök hücre elde edebiliyoruz. Bunu kendi geliştirdiğim ve adına Cihantimur Yağ Trasferi verdiğim bir yöntem ile başlıyor kişinin fazla yağ biriken bölgesinden yağ alıyor sonra da bu yağdan kök hücre elde ediyor bu kök hücreleri kişinin kendi yağı ile yine bizde saklı oranlarda karıştırarak hastanın saç ekimi yapılacak bölgelerine enjekte edip ardından saç ekimi işlemi yapıyoruz ve sonuç mükemmel oluyor. Bunu ilk kendimde denedim işte sonuçları diyor ve kendi fotoğraflarını bizler ile paylaşıyor.

saç ekiminde mükemmellik yakalandı

Sizce de inanılmaz bir değişim değil mi?

Artık saç ekimi bu kadar başarılı yapılıyorken macera aramak ne kadar gereksiz değil mi? Basit bir mantık yürüteceksiniz sadece diyeceksiniz ki benim saçlarım neden döküldü soracaksınız kendinize ve bu sorunu halletmeden saç ektirmek ne kadar mantıklı?

Bilmelisiniz ki sadece para kazanmak için bir çok merdiven altı yer hatta kendini çok iyi gizlemiş ama mantalitesi hala merdiven altı olan yer 4 yıl üzerinde çalışılmış bu tekniği kulaktan dolma deneme yanılma yöntemi ile denemeye çalışıyor ve hala insanları mağdur ediyor. Siz siz olun işi ehline bu tekniği bulan kişiye bırakın riske girip yeni maceralara atılmayın.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/sac-ekimi/

Bir Cevap Yazın