MEME BÜYÜTME AMELİYATLARINDA BAŞARI

Meme Büyütme Ameliyatında Başarı Hakkındaki bu makalemizi beğeneceğinizi düşünüyoruz. Plastik cerrahide en sık uygulanan işlemlerden biri olan meme büyütme estetiği uzun yıllardır güvenle uygulanan ve oldukça iyi sonuçlar veren bir operasyondur. Bu operasyonun uygulanışındaki kolaylık, hızlı iyileşme ve verdiği olumlu sonuçlar kısa sürede hızla yayılmış ve işlemin popüleritesini arttırmada etkili olmuştur. “Meme Büyütme” ameliyatlarında hem hastayı, hem de hekimi mutlu edecek, işlemi başarıya taşıyan çeşitli maddeler vardır. Bu maddelerin hepsini bir tabureyi taşıyan ayaklar olarak düşünün. Bu ayaklardan herhangi biri olmadığında denge bozulur. Dolayısıyla meme büyütme operasyonlarında başarı elde etmek için planlı ve sistemli bir ilerleme gereklidir.

Meme Büyütme Sağlık Durumu

Hastanın sağlık durumu, operasyona tıbbi olarak hazır olup olmadığı hekimi ile yapılan ön görüşmede değerlendirilir. Eğer kritik bir sağlık probleminiz varsa, bu ameliyat için mutlaka hekiminizle detaylı şekilde bu sağlık probleminizin operasyona engel teşkil edip etmeyeceği konusunda konuşmalısınız. Neticede “meme büyütme” tıbbi olarak aciliyeti olmayan, hastaya daha mutlu ve özgüvenli bir yaşam için hayata geçirilecek olan bir işlemdir. Bu yüzden kişide hayati önem teşkil eden bir sağlık problemi varsa, sağlınızı riske atarak bu ameliyatı olmak doğru bir tercih olmaz.

Meme Büyütme Sağlam Psikoloji

Sağlık durumu kadar önemli olan bir başka konu da, hastanın ruh halinin ve psikolojisinin iyi olmasıdır. Çünkü her işlem belli bir iyileşme dönemi gerektirir. Bu iyileşme döneminde hastanın sabırlı olması ve hekiminin istediklerini tam ve eksiksiz olarak yapması gerekir. Örneğin ameliyattan sonra memeler, gerçek görüntüsünden bir hayli uzaktır. Boyut olarak ödemli ve şiş olduğu için gerçek ölçüsünden çok daha büyük olur. Kimi hastalarda ise ödem iki meme arasında birikir. Bu durumda da protezler sanki bir kuma gömülmüş gibi durur ve şeklini tam olarak belli edemez. Protezler ameliyattan hemen sonra çok sert ve sanki size ait değilmiş gibi görünebilir. Ancak protezler gün be gün yumuşayacak ve birkaç milim aşağı doğru pozisyonlanarak olması gereken doğal şeklini alacaktır. İşte bu süreçte hastanın sabırlı olması ve iyileşmesi için kendisine zaman tanıması gerekir.

http://www.memebuyutme.web.tr/meme-buyutme-ameliyati-olan-hastalarin-yasadiklari/

Sigara Kullanımı

Sigara içmek her ameliyat öncesinde iyileşmeyi yavaşlatan bir durumdur. Cilt altında kesilen dokuların yeniden birleşmesi ve kaynaması için, bu dokuların sağlıklı şekilde oksijenlenmesi ve kanlanması gerekir. Ancak sigara dolaşıma zarar verdiği için bu iyileşmeyi bozar. Sigara iyileşmeyi yavaşlattığı gibi enfeksiyona ve çeşitli istenmeyen durumlarda da neden olabilir. Bu yüzden meme büyütme ameliyatlarında sağlıklı bir sonuç için mutlaka ameliyattan önce en az 15 gün sigara bırakılmalı ve ameliyattan sonra 10 gün kadar da ara verilmelidir.

Birçok sigara kullanan hasta bu kadar zaman sigaradan uzak kaldıktan sonra, yeniden başlamak istemeyeceğini ifade eder. Estetik operasyonlar sigarayı bırakmak için gerçekten güçlü bir destektir. Ucunda uzun zamandır hayaliniz olan bir değişim varsa, sağlığınızı ve güzelliğinizi tehlikeye atan sigarayı hayatınızdan çıkarmak için çok güzel bir motivasyona sahipsiniz demektir. Bu süreçte zorlanan kişiler Sağlık Bakanlığı’nın sigarayı bırakma hattını arayarak profesyonel bir destek de alabilir.

Beklentiyi tam ifade etmek

Meme büyütme ameliyatlarında hastanın operasyondan sonra nasıl bir görüntü istediğini tam ve net bir şekilde hekimine ifade etmesi çok önemlidir. Çoğunlukla görüşmelerde hasta yanında kendisi ile beraber görüşmeye gelen kişiden, ya da hekiminden çekindiği için “büyüklük” konusundaki beklentisini tam ifade etmez. Daha büyük protez istemenin utanılacak bir durum olduğunu düşünür. Oysa beklentinin net şekilde dile getirilmesi, hekimin seçeceği protezde çok etkilidir.

Hasta bazen ne kadar büyük meme istediğini ifade etmek için, çeşitli görsellerle gelir. Bu görseller ön görüşme kısmında oldukça yardımcıdır. Önemli olan konu: hastanın getirdiği görsellere yüklenen anlamın bilinmesidir. Bu görseller ameliyattan sonra birebir aynısının istendiği için değil, yaklaşık ne kadar büyüklükten hoşlandığını anlamak içindir.

Ameliyat öncesi görüşmelerde çokça dile getirilen bir diğer konu da iki memenin arasındaki mesafedir. Birçok kişi ayrık meme görüntüsünü istemediğini dile getirir. Ancak bu durum tamamen hastanın sahip olduğu mevcut meme şekli ile alakalıdır. Eğer hastanın göğüs uçları birbirine uzaksa, protez konulduğu zaman da iki memenin arası açık olacaktır. Çünkü protez yerleştirilirken meme ucu merkez olarak düşünülerek cebe yerleştirilir. Eğer hastanın ameliyat öncesi şeklinde her iki meme birbirine uzaksa, protezden sonra da bu uzaklık devam eder.

Bunun gibi kafaları çokça karıştıran bir diğer konu ise asimetridir. Meme küçüklüğü yaşayan kadınlarda, meme dokusu hayli az olduğu için asimetriler de görünür değildir. Ancak meme büyütme ameliyatından sonra, dolgun bir görüntüye kavuşan memelerde daha önceden varolan asimetriler görünür hale gelir. Bunlar her iki meme ucunun farklı boyuttta olması, meme uçlarının farklı yöne bakması gibi küçük ve göz ardı edilebilecek farklardır.

Meme Büyütme de Doğru Protez Seçimi

“Meme Büyütme Ameliyatından sonra nasıl bir görüntü istiyorsunuz?”

“Ne kadar büyük olmalı?”

Bu iki sorunun cevabı, hekiminizin proteze karar verirken göz önünde bulunduracağı iki önemli konudan biridir. Dolayısıyla ön görüşmeden önce ne istediğinizi hatta ne istemediğinizi düşünerek, hekiminize net ve doğru bilgi vermeniz oldukça önemlidir.

Doktorunuz protezinize karar verirken başka hususları da dikkate alarak seçim yapar. Bunlar;

  • Şuanki mevcut meme yapınız
  • Göğüs kafesiniz
  • Boy ve kilonuz
  • Beden postürünüz
  • Karakteriniz, kişiliğiniz hatta mesleğiniz

Bu listede hiç şüphesiz en çok dikkatinizi çeken madde “karakteriniz & kişiliğiniz” kısmı oldu. Bunu şu şekilde açıklayalım. Meme büyütme talebi ile gelen 2 farklı hasta olduğunu düşünün. Bunlardan biri içe kapanık bir yapıda, mesleği de kamu görevlisi olsun. Diğer hasta ise daha dışa dönük, neşeli bir karakterde ve Show dünyasında çalışıyor olsun. Böyle bir durumda kamu görevlisi olan içe kapanık hasta ile show dünyasında çalışan diğer hastaya aynı protezi seçmek doğru bir karar olmayabilir.

Meme protezi iyileşme döneminden sonra kadının bir parçası olur. Dolayısıyla onunla mükemmel bir şekilde uyum sağlamalıdır. Bu yüzden kimi hastalara dikkat çekmeyecek, doğallığından taviz vermeyen ve oldukça zarif görünen büyüklükte protezler seçilirken, bazı hastalara da daha büyük ve gösterişli protezler seçilir.

Damla protezlerde dolgunluk alt kısımda olacağı için bu protezler yandan bakıldığında gerçek meme şekli ile tam bir uyum içinde olur. Dekolte giymeyi seven hastalar içinse yuvarlak protez daha isabetlidir çünkü yuvarlak protezlerde üst polde de (meme üstü) dolgunluk vardır.

Meme Büyütme Ameliyatında Uygun Steril Koşullar

Meme büyütme ameliyatları bugün tüm dünyada en sık uygulanan estetik girişimlerden birisi. Her yeni günde tüm dünyada binlerce kez bu operasyon uygulanıyor. Ancak uygulamanın steril koşullarda ve yetkin kişilerce yapılmadığında beraberinde birçok sorun da oluşabilir.

Ameliyatınızı olacağınız yer hakkında mutlaka detaylı şekilde bilgi isteyin. Bu kurum bir hastane mi, tıp merkezi mi yoksa tam teşekküllü bir kurum mu? Bu sorunun yanıtı ameliyat için ödeyeceğiniz rakamında belirlenmesinde etkin bir rol sahibidir. Çünkü tam teşekküllü özel bir hastanede operasyon olmak, diğer seçeneklere göre bir tık daha yüksek maliyet gerektirebilir.

Uygun hastane koşullarında, yetkin bir plastik cerrah tarafından yapılan meme büyütme ameliyatları hızlı iyileşir. Uzun ömürlüdür, hastaya mutluluk ve özgüven verir. İyileşme döneminden sonra hasta içerde bir meme protezi taşıdığını unutarak hayatına devam eder.

Meme Büyütme Ameliyatı Olan Hastaların Yaşadıkları ile ilgili aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın