Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun EstetiğiBurun Estetigi Ameliyati yasi 18 ile 60 yas arasi erkek kadin fark etmeksizin dünya da en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyondur. Burun Estetigi yaptirmayi tercih eden kitle bazen estetik görünüs bazen de özel saglik sorunlari sebebi ile bu ameliyati olmak durumunda kalmaktadirlar.

Bireyler ister kozmetik tercihleri olsun ister diger saglik problemleri bazen bunu kafasina çok takmaktadir. Bu kisiler bu problemini kafasina çok fazla takarak asosyellesebiliyor. Iste bu tür durumlarin çok sik yasanmasi kisinin Burun Estetigi konusunda arastirma yapmasina sebep olarak kendisinde nasil bir degisiklik yapmak istedigi ile ilgili kararlar aliyor bazen de karasiz kalarak psikolojik olarak daha da kötü hissediyor.

Böyle durumlarda cerrahinizdan ve psikologunuzdan destek almalisiniz. Doktorumuz bu konuda uyariyor, mutlaka uzman destegi ve önerisi ile hareket edilmesi gerektigini bir resim ile kendilerine giderek ben bunu istiyorum demekten kaçinmalari gerektigini söylüyor. En çok yasanan olay bireylerin bir sanatçiyi bir mankeni örnek alip böyle olsun diye talepte bulunmalaridir bu durum çok yanlistir. Bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli sey kendilerine uygun dogal olanin yapilmasi aksi halde asla mutlu olamayacaklarini yakismayacagini bilmesi gerekir.

Bu operasyon oldukça hassas bir operasyon Burun Estetigi ilk ameliyatta istenilen sonucu vermezse iki ve üçte çok daha zor bir ameliyat gerçeklesebiliyor ve sonuç daha da iyi olmayabiliyor. Dogru doktorun seçilmesi ve o doktorun önerilerine uzmanligina ve tecrübesine mutlak güvenilmesi herseyi daha da kolaylastiracaktir. Canli doku oldugu için %100 heykelin tasi yontmasi gibi bir durum söz konusu olmaz ve elbette %100 hastanin arzu ettigi görüntü yakalanamaz. Bunu hastanin kabullenmesi çok önemlidir, eger bu konuda sorun yasiyorsa hastanin psikolojik olarak ta destek almasi ve dogal olanin en güzel olduguna kendisini inandirmasi gerekmektedir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur Burun Estetiginin aceleye gelmeyecegini, kisiye özel olacagini ve mutlak surette kisinin dogalligina yakisan uyumlu bir degisiklik olmasi gerektigini savunuyor. Eger kisinin altin oraninin disina çikilirsa bu görüntü mutlak surette siritacak ve hastanin kendisini öncekinden bile kötü hissetmesine sebep olabilir.

Estetik International hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya özen göstermektedir. Oldukça güler yüzlü olan personelleri çok samimi. Bu güzel ortamin nasil saglandigini ögrenmek istedik. Op. Dr. Bülent Cihantimur personelin egitimine çok öenm verdiklerini bunu mutlak hasta memnuniyetine önem vermelerinden ötürü oldugunu söylüyor.

Firsat bulup hastalar ile görüsme imkanim da oldu oldukça keyifliydiler bazilarinin ufak sikayetleri de vardi nedir diye sordugumda bazi konularda özellikle Op. Dr. Bülent Cihantimurdan zor randevu alabildiklerini çok uzun süreler bazen aylarca yogunlugundan ötürü beklemek zorunda kaldiklarini söylediler. Kurumun bünyesindeki diger doktorlarinda oldukça tecrübeli olmasi bu bekleme süresini de oldukça kisaltiyor ama illa ben Bülent Beyden randevu almak istiyorum derse hastalar maalesef biraz beklemeyi göze almak zorunda kaliyorlar.

Düzeltme ameliyatlarinin zor olmasi ve her zaman çok iyi sonuçlar alinamamasi sebebi ile ilk ameliyatin dogru doktor tarafindan yapilmasi olmazsa olmazlardan denilebilir.Ameliyat olacaginiz estetik merkezinizi de Doktorunuzu da en dogru sekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Doktor seçiminize dikkat ettiginiz kadar estetik merkezinize de dikkat etmelisiniz. Sonradan sikinti çikmamasi için dogru tercihlerde bulunmanizi öneriyoruz.

 

Zaman , zaman ameliyat disi çözümler olabilmektedir bu noktada doktor tavsiyesi ile ilerlemekte her zaman fayda vardir. Bireylerin uzman hekimlerin görüslerine göre kararlar almalari dogru olandir. Estetik International kisilerin karar asamalarinda yanlarinda olmakta ve en dogru karari almalarinda her zaman yardimci olmaktadirlar.

Kaynak: http://www.xn--burunestetiiistanbul-zzc.gen.tr/burunum-kemerli-gibi-ustu-sis-gibi-hissediyorum-estetik/

Bir Cevap Yazın